Графік роботи:
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
Люди переважно вживають алкогольні напої для того, щоб розважитись, забути про труднощі у житті. Проте іноді алкоголь має абсолютно протилежний ефект. Чим це обумовлено та чи варто відмовитись від келиха вишуканого к’янті ми детально розглянемо в цій статті.
Психоемоційний стан людини обумовлений ефектами гормонів та нейромедіаторів. Зазвичай вплив саме цих біоактивних субстанцій у комплексі із зовнішніми чинниками змушує нас плакати, сміятись, змінювати швидкість реакції на певні події. Гарний настрій, підвищення ентузіазму та відчуття вдоволеності залежать від синтезу та секреції таких речовин, як серотонін, дофамін, окситоцин, норадреналін, адреналін та ендорфіни. Усі ці гормонально активні субстанції виробляються організмом: їх введення ззовні не має жодного ефекту, адже речовини не здатні перетнути гематоенцефалічний бар’єр.
Проте етанол, нікотин та наркотичні субстанції цей «кордон» можуть пройти. Коли алкоголь потрапляє в організм, він підвищує проникність мембран нервових клітин. Рецептори не здатні взаємодіяти із більшістю речовин, що зумовлює розвиток алкогольного сп’яніння. Вживання алкоголю викликає збільшення концентрації серотоніну в крові. Водночас коли кількість цього гормону в гіпоталамусі знижується, в людини знов виникає непереборне бажання підвищити концентрацію етанолу в крові, тобто випити.
Вживання алкогольних напоїв викликає також збільшення секреції норадреналіну. У разі виснаження резервів цього гормону людина стає загальмованою та пригніченою. Отже, етанол можна назвати потужним депресантом. Тимчасове покращення настрою внаслідок стимуляції вироблення гормонів результує в зниження фізичної чутливості, пригніченість та нездатність контролювати свої дії.
За синтез та вироблення гормонів відповідають такі структури головного мозку, як гіпофіз, гіпоталамус та епіфіз. Етанол дуже швидко всмоктується у кров, а його найвища концентрація спостерігається у тканинах із гарно розвиненим кровоносним руслом, зокрема у нервовій системі. Наслідком алкогольної інтоксикації є порушення надходження кисню до нейронів головного мозку. Як результат, нешкідливе, на перший погляд, відчуття сп’яніння супроводжується відмиранням нервових клітин. Тривале та регулярне зловживання алкогольними напоями призводять до патологій, які безпосередньо пов’язані із цим патофізіологічним механізмом: деменцією, психозами та енцефалопатією.
Науковці встановили, що настрій людини безпосередньо залежить від кількості випитого алкоголю: чим більша концентрація етанолу в крові, тим емоційний стан гірший. Також потрібно зауважити, що з часом розвивається толерантність до алкогольних напоїв, тому щоб відчути бажану ейфорію людині необхідні вищі дози. З розвитком залежності відсутність алкоголю викликає нервозність, стурбованість, агресію, постійну пригніченість. Надалі особа вдається до втоплення своїх проблем у пляшці спиртного задля покращення психоемоційного стану.
Алкоголь не здатний допомогти вирішити проблеми, позбавитись стресу, депресії та поганого настрою. Задля стабілізації емоційного стану, повернення радості життя та бадьорості необхідно навчитись боротись із негативними думками. Якщо ви вважаєте алкоголь єдиними ліками від пригніченого психоемоційного стану та вам важно від нього відмовитись, зверніться до експертів наркологічного центру «ВітаКод» - наші лікарі здійснюють лікування залежності за один прийом. Записатись на консультацію ви можете, заповнивши спеціальну онлайн-форму.