Як переконати відмовитися від алкоголю

Як переконати відмовитися від алкоголю

Хронічне зловживання алкогольними напоями може стати причиною розвитку спочатку психологічною, а зрештою й фізичної залежності. Складність цієї ситуації зумовлена тим, що жодна людина не здатна зізнатись собі та іншим у тому, що вона залежна - вживання алкоголю сприймається як звичайна шкідлива звичка, від якої можна відмовитись у будь-який момент. Звернутись по допомогу алкозалежним краще якомога раніше, адже так можна швидше позбутись проблеми.

Варто зауважити, що лікування у наркологічному центрі «ВітаКод» показує чудові результати на будь-якому етапі алкогольної залежності. Проте необхідно переконати людину, що їй необхідно відмовитись від вживання етанолвмісних напоїв. Як це зробити ми детально розповімо у цій статті.

Основні причини, через які людина починає вживати алкогольні напої

Перед тим, як спонукати залежну людину звернутись по допомогу, необхідно з’ясувати причини, які змусили її вживати алкоголь. Варто зауважити, що не існує органічних патологій, що могли б спровокувати хронічне зловживання алкогольними напоями - усі алкоголіки є заручниками психологічних проблем. Необхідно зрозуміти, що спонукає людину пити не лише по святах чи разом із друзями, а у будь-який зручний момент або коли поруч є пляшка «зігріваючого».

Людина із залежністю може постійно шукати приводи: закриття чергового проекту, день народження боса, просто бажання відпочити після складного робочого дня із колегами, проблеми на роботі, через які виникла потреба «покращити» настрій. «Усі п’ють і я також» - доволі часта фраза, яку кажуть особи із алкоголізмом. Зазвичай до розвитку алкогольної залежності призводить не один фактор, а їх сукупність.

  1. Самозаспокоєння. Велика кількість людей вважає, що алкоголізм - захворювання, яке розвивається дуже тривало, тому не є потенційною загрозою. Згідно із цим міфом, пити потрібно щодня і у великих кількостях. Це зовсім не так - будь-яка регулярність може стати тривожним дзвіночком.
  2. Приклади авторитетних осіб. Хоча реклама алкогольних напоїв заборонена, у фільмах або серіалах ми спостерігаємо, як головні герої випивають у вишуканій або просто дружній приємній обстановці. Також прикладом для людини може бути куратор або бос, на поличці якого завжди є пляшка чогось міцного поруч із декількома келихами.
  3. Висока доступність алкогольних напоїв. Сьогодні будь-яка повнолітня людина може зайти у магазин та придбати алкоголь.
  4. Звичка. Алкогольну залежність деякі експерти називають умовним рефлексом, який підкріплюється асоціаціями. Наприклад, для деяких осіб чарка або келих спиртного є обов’язковим ритуалом «для покращення апетиту» перед вечерею.
  5. Спроба лікування алкогольними напоями. Давно сформовані міфи, що настоянки, коньяк, вино, горілка та пиво у певних кількостях дозволяють вилікувати деякі захворювання та сприятливо впливають на організм. Проте це оманлива точка зору - безпечної та корисної дози алкоголю не існує.
  6. Спосіб розслабитись. У сучасному світі людина щодня стикається із величезною кількістю стресових факторів, зокрема надмірним фізичним, емоційним та інтелектуальним навантаженням. Алкогольні напої викликають бажане відчуття релаксу та ейфорії після важкого робочого дня. Проте цей ефект дуже швидко нівелюється - для того, щоб повноцінно розслабитись стає потрібною більша доза алкоголю.
  7. Можливість втекти від проблем. Сучасна людина бере на себе відповідальність у багатьох аспектах, що зумовлює велику кількість проблем на роботі, із фінансами, у сім’ї і т.д. Як результат, особа прагне забутись та втекти з реальності, і знаходить вихід у алкоголі. Проте існує безліч інших активностей та методів нормалізувати своє життя.
  8. Депресія, тривога та інші психічні розлади. Як правило, ці стани передують алкоголізму. Щоб розв’язати психологічні проблеми, знову відчути себе щасливим та почати насолоджуватись життям, необхідно звернутись до психолога чи психотерапевта.

Виявивши проблеми, які зумовили розвиток алкогольної залежності, можна розпочинати лікування. Якщо цього не зробити, результат буде короткочасним.

Як переконати людину відмовитись від вживання алкогольних напоїв

Порада перша

Допоможіть вашій близькій людині боротись із проблемами, які зумовили розвиток алкогольної залежності. Проте у жодному разі не виправдовуйте стан сп’яніння.

Порада друга

Похмілля зранку - проблема людини, яка вчора пила. Ніколи не давайте особі «похмелитись» пивом чи чаркою: так ви лише заохочуєте вживати алкоголь далі.

Порада третя

Завжди дотримуйтесь своїх обіцянок. Якщо ви пообіцяли, що зберете свої речі та підете з дому після чергового запою, дійте. Алкоголік повинен розуміти наслідки своїх дій та бездіяльності. Якщо ви кажете та не робите, жодні загрози не матимуть бажаного ефекту.

Порада четверта

Ніколи не вживайте алкоголь разом із залежною людиною або у її присутності. У домі не повинно бути жодної пляшки, а свята бажано проводити без алкогольних напоїв. Проте може виникнути інша проблема - особа може почати шукати етанолвмісні напої за межами дому і на кожен епізод вживання в нього будуть «вагомі» причини.

Порада п’ята

Запропонуйте тиждень тверезості. Якщо людина стверджує, що в неї немає залежності, а вживання алкоголю - лише шкідлива звичка, вимагайте парі. У разі формування психологічної або фізичної залежності, особа навряд зможе протриматись - варто терміново звертатись по кваліфіковану допомогу.

Порада шоста

Змініть оточення. Звісно, на початкових етапах людину буде тягнути до своїх «друзів», проте з часом цей потяг згасне.

Порада сьома

Ви можете спробувати вмовити людини звернутись до спеціаліста. Це може бути важко, проте особа із залежністю повинна сама хотіти вилікуватись. Якщо людина побоюється хвороб та смерті, ви можете розповісти про наслідки алкоголізму для здоров’я.

Запам’ятайте, що в жодному разі не варто починати розмови про залежність, коли людина знаходиться у стані алкогольного сп’яніння, адже ви можете спровокувати агресивну поведінку. Лікування залежності - комплексний процес, який варто розпочинати якомога раніше. Спеціалісти наркологічного центру «ВітаКод» протягом багатьох років надають анонімну кваліфіковану допомогу залежним. Індивідуальне лікування алкоголізму - запорука успіху. Дізнатись детальніше про наші послуги ви можете за номером на сайті.