Графік роботи:
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
Зловживання алкогольними напоями - відкрита рана сучасного суспільства: вчені підрахували, що алкоголь є причинним фактором щонайменше 200 захворювань. Печінка - основний орган, у якому відбувається метаболізм етанолу, тому тривалий час вважалась головною «жертвою» неконтрольованого вживання алкоголю.
За даними ВООЗ, близько 3 мільйонів смертей у світі пов’язано з алкоголізмом, при цьому найбільший відсоток летальності асоційований з алкоголь-індукованими патологіями печінки.
Після гепатиту, зумовленого вірусом гепатиту С, алкоголь-індуковані захворювання є найбільш поширеними патологіями печінки: приблизно 25% випадків цирозу пов’язані зі зловживанням етанолвмісними напоями. Кількість алкоголю та тривалість його вживання вважаються найбільш важливими факторами ризику розвитку та прогресування алкогольної хвороби печінки.
Механізм ураження безпосередньо пов’язаний із тим, що печінка - основний орган, який відповідає за метаболізм етанолу. Відповідно, ця речовина та продукти її обміну, зокрема ацетальдегід, чинять згубний вплив на печінкові клітини: виникає запалення, фіброзування зміненої тканини та подальше ремодулювання структури органу.
Алкогольна хвороба печінки охоплює широкий спектр патологій:
Цироз печінки розвивається протягом багатьох років і зумовлює також порушення кровопостачання у системі портальної вени: через розвиток сполучної тканини виникають труднощі у транспортуванні крові до печінки, що обумовлює розвиток портальної гіпертензії.
У деяких пацієнтів цироз печінки характеризується безсимптомним перебігом і не знижує якість життя. В інших людей клінічна картина відрізняється наявністю багатьох синдромів, які пов’язані із порушенням різноманітних функцій печінки:
Для цирозу характерний розвиток прогресуючої печінкової недостатності у тандемі із печінкової енцефалопатією. Розвиток останньої обумовлений порушенням детоксикаційної функції печінки. Для цирозу також характерний астеріксіс - симетричний «хлопаючий» тремор витягнутих верхніх кінцівок.
До найпоширеніших ускладнень цирозу печінки відносяться:
Також ускладненням цирозу печінки може бути гепатоцелюлярна карцинома - злоякісне новоутворення, при якому тривалість життя не перевищує 6-20 місяців після встановлення діагнозу.
Найкращий спосіб запобігти розвитку цирозу печінки та його ускладнень - своєчасне лікування алкоголізму у Вінниці. Наркологічний центр «ВітаКод» - команда професіоналів із багаторічним досвідом допомоги алкозалежним. Серед наших переваг:
Наркологічний центр «ВітаКод» гарантує кваліфіковану допомогу при алкоголізмі. Записатись на прийом до нашого лікаря ви можете за номером на сайті.