Графік роботи:
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
Тютюнова епідемія вважається однією з найбільш серйозних загроз для здоров’я суспільства: щорічно від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням, гине більше 8 мільйонів людей. За даними ВООЗ, серед них 88% вживали тютюн у різних формах, а решта 12% потерпали від вторинного впливу диму.
Усі форми тютюнопаління шкодять здоров’ю: тобто не існує безпечної та нешкідливої дози цигарки, сигари, сигарілли, кальяну, тощо. Доведено, що вироби з тютюну містять понад 7000 хімічних речовин, 250 з яких мають токсичних та канцерогенний ефект.
Коли людина вдихає дим із вивільненим з тютюну нікотином, його частинки потрапляють у легені, де без перепон всмоктуються у артеріальну кров легеневої вени. Надалі речовина транспортується разом із насиченою киснем кров’ю до головного мозку: саме тут відбувається контакт субстанції із нікотиновими холінергічними рецепторами. Наслідком цього взаємозв’язку є відкриття іонних каналів, завдяки чому у клітину вільно потравляють натрій і кальцій - катіони, які відповідають за вивільнення нейромедіаторів у синаптичну щілину. Однією з таких субстанцій є дофамін - ця речовина відповідає за приємні відчуття та задоволення, що сприяє формуванню залежності.
Окрім нікотину у цигарках містяться й інші речовини, зокрема продукти конденсації ацетальдегіду, які за рахунок пригнічення активності моноаміоноксидази (ферменту, який відповідає за перетворення дофаміну) викликають звикання до паління. Ще один з аспектів нікотинової залежності пов’язаний зі стимуляцією роботи органів ендокринної системи, вивільненням кортикостероїдів та ендорфінів, які взаємодіють із різними рецепторами головного мозку.
Нікотин - речовина, яка викликає задоволення та знижує рівень стресу. Зазвичай, люди палять, щоб коригувати настрій та рівень збудження. Серед інших причин, чому тютюнопаління настільки поширене у суспільстві, варто виокремити:
Протилежні симптоми спостерігаються у разі відмови від тютюнопаління: людина стає роздратованою, пригніченою, а іноді стикається з ангедонією - відчуттям, що життя повністю позбавлене задоволення.
Нікотинова залежність - розлад, пов’язаний із вживанням тютюну. Сьогодні існує 10 критеріїв, які дозволяють виявити наявність залежності:
За даними ВООЗ, люди, які палять, помирають у середньому на 10 років раніше. Скорочення тривалості життя пов’язане із виникненням великої кількості патологій з боку усіх систем організму.
Тютюнопаління вважається однією з основних причин передчасного розвитку серцево-судинних захворювань у всьому світі. Куріння суттєво збільшує ризик:
Також із палінням тютюну асоційований атеросклероз - куріння прискорює утворення у судинах атеросклеротичних бляшок.
Враховуючи, що нікотин потрапляє у організм людини переважно інгаляційним шляхом, дихальні шляхи потерпають від згубного впливу паління найбільше. Із курінням асоційовані наступні патології:
Збільшується частота позагоспітальних пневмоній, бронхітів та ГРВІ. Це також пов’язано із зниженням реактивності імунної системи.
Тютюнопаління провокує розвиток наступних захворювань:
У курців збільшується вірогідність безпліддя. Серед інших проблем: еректильна дисфункція у чоловіків та порушення менструального циклу у жінок (менструації стають нерегулярними, болючішими й тривалішими).
Відмовитись від тютюну не може бути запізно - кинувши палити ви значно зменшите ризик виникнення багатьох захворювань та покращите якість свого життя. Спеціалісти «ВітаКод» допоможуть вам назавжди позбутись нікотинової залежності. Також в нашому центрі надають допомогу алкозалежним та здійснюють лікування наркоманії. Щоб дізнатись детальніше про лікування залежності, заповніть он-лайн форму, і ми зателефонуємо вам найближчим часом.