Пиво - початок алкогольного шляху

Пиво - початок алкогольного шляху

Існує хибна думка, що пиво - абсолютно нешкідливий алкогольний напій через низький вміст етанолу, проте зловживання ним може призвести до дійсно фатальних наслідків. Неофіційно виокремлюють таке поняття, як «пивний алкоголізм», яке дозволяє конкретизувати наявну проблему. Тривалість захворювання може бути різною - від декількох місяців до багатьох років.

Основні причини поширеності пивного алкоголізму

Чому пиво вважається нешкідливим та навіть корисним напоєм? Що призвело до такого сприйняття цього різновиду алкоголю? Існує декілька об’єктивних пояснень:

  1. Пиво доволі часто фігурує у рекламі, з’являється у публікаціях в соціальних мережах, де фігурують застілля друзів, які гарно проводять разом час. Таким чином, складається враження, що даний алкогольний напій є обов’язковим атрибутом гарного вечора у колі близьких людей.
  2. Пляшка пива не сприймається суспільством як щось негативне. Тобто цей алкогольний напій не викликає жодних поганих асоціацій. Людину з келихом або пляшкою пива можна побачити не лише в пабі, а й просто на вулиці.
  3. Напій характеризується легким та приємним ароматом та смаком, які можуть бути різними в залежності від сорту та використаної для приготування сировини. Смакові якості також призводять до зловживання.
  4. Пиво дійсно викликає бажане відчуття релаксу: людина розслабляється як на фізичному, так і на емоційному рівні.

Особливість пивного алкоголізму виявляється у труднощах його діагностики: в більшості випадків людина починає визнавати наявність проблеми занадто пізно.

Основна симптоматика пивного алкоголізму

Прояви даної форми залежності абсолютно не залежать від статі та віку. Пиво чинить негативний вплив на організм людини та її зовнішній вигляд. Окремими симптомами є:

  • поява надлишкової ваги та порушення пропорцій тіла. Пиво містить багато фітоестрогенів (гормоноподібних речовин, що за своїм ефектом схожі на «жіночі» гормони естрогени), які зумовлюють розвиток ожиріння за жіночим типом із відкладанням жиру на сідницях, стегнах та гомілках;
  • зниження еластичності шкірних покривів;
  • мішки та синці під очима навіть після гарного відпочинку та повноцінного сну;
  • зниження толерантності до фізичних навантажень: навіть після підйому на декілька поверхів сходами можливе виникнення потреби у відпочинку. Ці симптоми можуть також свідчити про проблеми із серцево-судинною системою, зокрема про розвиток серцевої недостатності.

Усі вищеперераховані прояви супроводжуються астеновегетативним синдромом: підвищеною втомлюваністю, слабкістю та сонливістю. Також потрібно виокремити проблеми, які виникають в чоловіків - знижується лібідо, зменшується кількість сперматозоїдів, можливе виникнення гінекомастії.

Психоемоційні зміни як результат пивного алкоголізму

Окрім соматичних проявів необхідно виділити зміни з боку психічної сфери:

  1. Зростання потреби у збільшенні кількості вживаних алкогольних напоїв та невдоволення у разі її зменшення.
  2. Неможливість згадати події, які відбувались під час епізоду вживання алкоголю.
  3. Втрата контролю над ситуацією.
  4. Роздратованість, агресія та злість у разі неможливості задовольнити свою потребу в алкогольному напої.
  5. Необхідність вживання алкогольних напоїв задля розслаблення.
  6. Потреба похмелитись після вечора «у компанії» пива.
  7. Щоденне вживання пива у кількості понад 1 літр.

Про пивний алкоголізм можуть свідчити принаймні два з вищезазначених пунктів.

Наслідки пивного алкоголізму

Регулярне вживання пива не може бути безслідним для організму: тіло поступово руйнується, хоча залежна людина може тривалий час цього не помічати. Даний алкогольний напій не завжди можна назвати слабоалкогольним, адже деякі різновиди можуть містити навіть 14% етанолу. Звикнути до пива можна дуже швидко: вже за кілька місяців розвивається залежність, і хоча психологічні зміни ще не з’являються, системи організму потерпають від згубного впливу токсинів.

Серце

Вживання пива призводить до розвитку алкогольної кардіоміопатії. Захворювання характеризується ремодуляцією серця: збільшуються як стінки органа, так і його порожнини. Також напій викликає розширення судин, що також негативно впливає на роботу міокарда. Ці зміни супроводжуються дискомфортом або болем за грудиною та  можуть призвести до раптової зупинки серця.

Головний мозок

Етанол дуже швидко потрапляє до нервових клітин, адже гарно розчиняється у ліпідах, які у великій кількості містяться у головному мозкові. Результатом впливу субстанції на нейрони є їх загибель, що результує у порушення пам’яті та погіршення когнітивних функцій.

Ендокринна система

Особливо помітні зміни ендокринної системи внаслідок надмірного вживання пива в чоловіків: через порушення балансу естрогенів та тестостерону розвивається ожиріння по гіноїдному типу, збільшуються молочні залози та порушується сексуальна функція. В жінок ситуація інша - зростає ризик онкологічних захворювань та безпліддя.

Шлунково-кишковий тракт

Найбільше навантаження отримує печінка, адже саме в цьому органі відбувається метаболізм етанолу. Результатом зловживання пивом стає алкогольна хвороба печінки та збільшення ризику розвитку гепатоцелюлярної карциноми. Також в людей із пивним алкоголізмом доволі часто діагностуються гастрит та виразкова хвороба шлунку через порушення захисного бар’єру слизової оболонки органу.

Як впоратись із пивним алкоголізмом?

Лікування залежності від алкогольних напоїв - тривалий та кропіткий процес, який неможливо реалізувати без кваліфікованої допомоги, адже необхідне відновлення як фізичної складової здоров’я, так і психічної. Спеціалісти наркологічного центру «ВітаКод» гарантують, що допоможуть назавжди позбутись потягу до пива і знов відчути радість тверезого життя. Дізнатись детальніше про лікування алкоголізму та записатись на консультацію ви можете за номером на сайті.