Графік роботи:
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
Хронічне зловживання алкогольними напоями нерідко призводить до порушення функції як центральної, так і периферичної нервової системи. Деякі з патологій пов’язані з безпосереднім токсичним впливом етанолу або його метаболітів на нервову тканину, інші викликані дефіцитом вітамінів та порушенням функції внутрішніх органів.
Згідно з дослідженнями австралійських та британських вчених, найбільш шкідливий вплив алкогольних напоїв на нервову систему спостерігається у наступні періоди:
Також доведено, що навіть помірне, але регулярне, вживання алкоголю людьми середнього віку асоційоване із суттєвими втратами об’єму мозку.
Алкогольна енцефалопатія - захворювання, яке супроводжується атрофією клітин мозку внаслідок зловживання алкогольними напоями. Зазвичай патологія розвивається наприкінці ІІ - на початку ІІІ стадії алкоголізму, хоча можливий і більш ранній дебют.
Тривале зловживання алкогольними напоями призводить до непропорційної атрофії білої речовини головного мозку. Хоча й всі клітини нервової системи потерпають від токсичного і дегенеративного впливу етанолу та його метаболітів, синапси (з’єднання між нейронами) вважаються основною «мішенню» цих субстанцій. Наслідком ураження є порушення проведення нервових імпульсів.
Ушкодження головного мозку при алкоголізмі може бути зумовлене не лише безпосередньою токсичною дією алкоголю на нервову систему, а й розладом у системі «мозок-печінка». Внаслідок ураження найпотужнішого фільтру організму відбувається порушення виведення етанолу і його метаболітів, що призводить до їх накопичення та руйнівного впливу на нервову тканину.
На початкових стадіях захворювання з’являються так звані «передвісники»: зменшення апетиту, порушення сну, швидка втомлюваність та зниження працездатності. Пацієнти схильні відмовлятись від їжі, збагаченої білками та жирами, надаючи перевагу вуглеводним стравам. Серед інших проявів захворювання варто виокремити:
У пацієнта можуть з’являтись зорові галюцинації, маячні ідеї та емоційні порушення - періоди різкого збудження, які чергуються із апатичним станом. Із прогресуванням алкогольної енцефалопатії існує висока вірогідність розвитку делірію. Щоб запобігти розвитку та прогресуванню ураження нервової системи, варто вчасно розпочати лікування алкоголізму.
Енцефалопатія Верніке - гостре та потенційно зворотне неврологічне захворювання, пов’язане із дефіцитом вітаміну В1 (тіаміну). Патологія найчастіше асоційована із алкоголізмом, адже одним з наслідків хронічного зловживання алкогольними напоями є недоїдання та порушення всмоктування тіаміну у тонкій кишці. Класично енцефалопатія Верніке проявляється наступними симптомами:
Приблизно у 80% випадків енцефалопатії Верніке спостерігаються порушення психічної функції: збудження або апатія, нездатність зосередитись, галюцинації, поведінкові розлади. У більшості пацієнтів це захворювання ускладнюється Корсаківським синдромом, для якого характерна фіксаційна амнезія: пацієнт із цією патологією не здатен запам’ятати події, які відбуваються із ним на даний момент, та дезорієнтований у часі.
Краще запобігти виникнення наслідків алкоголізму, аніж потім вести завзяту боротьбу із порушенням функції усіх систем організму. Наркологічний центр «ВітаКод» надає швидку, анонімну та ефективну допомогу алкозалежним всього за 1 прийом. Ми використовуємо міжнародні стандарти лікування залежності, щоб якомога швидше та результативніше позбавити клієнта від патологічного потягу до алкогольних напоїв. Дізнатись детальніше про допомогу при алкоголізмі в центрі «ВітаКод» ви можете за номером в розділі «Контакти».