Графік роботи:
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
м. Вінниця, вул. Стрілецька 7е
Пн-Пт: з 8:00 до 20:00
Субота: з 8:00 до 18:00
Неділя: з 10:00 до 18:00
Тема алкогольної залежності залишається доволі делікатною: багатьом соромно зізнатись навіть самому собі в наявності проблеми зловживання алкоголем, тому зазвичай візит до спеціаліста наркологічного центру відкладається, доки ситуація не стане критичною. Існує декілька ознак, які свідчать про необхідність терміново проконсультуватись в нарколога та розпочати лікування.
На жаль, тестів для достовірної діагностики та визначення стадії алкоголізму не існує: в кожної людини тривалість розвитку та симптоматика алкоголізму індивідуальні. Діагностувати алкогольну залежність може досвідчений спеціаліст наркологічного центру «ВітаКод»: для отримання консультації залиште свої контактні дані в онлайн-формі на сайті.
Етап характеризується регулярним вживанням алкогольних напоїв із періодичністю один день/4-5 днів «світлого» тверезого проміжку. У більш рідкісних випадках можливі 2-3-денні запої, які супроводжуються інтоксикаційним синдромом (похміллям), відразою до спиртних напоїв та тривалими періодами утримання. Такі прояви характерні для першої стадії алкоголізму.
Людина регулярно вживає алкоголь: тривалість епізодів - від 2-3 днів до тижня. Зазвичай для зловживання алкоголем наявний якийсь важливий привід. Завершення епізоду також пов’язане із певними зовнішніми факторами: конфлікти у сім’ї або відсутність коштів для придбання алкоголю, хоча прагнення отримати об’єкт пристрасті все ж зберігається. Утримання від алкоголю триває від 3 діб до 2 тижнів. Псевдозапої характерні для другої стадії алкоголізму.
Людина вживає алкоголь майже щоденно протягом декількох тижнів або навіть місяців. Толерантність до алкогольних напоїв досягає максимуму та утримується на так званому плато. Найбільшу кількість алкогольних напоїв особа випиває переважно в другій половині доби: ввечері або вночі. Перерви зазвичай нетривалі та зумовлені не бажанням людини, а зовнішніми факторами. Симптоматика відповідає другій стадії алкоголізму.
На тлі постійного зловживання алкогольними напоями протягом багатьох місяців виникають епізоди з вживанням найбільшої кількості алкоголю. Поява ознак астенічного синдрому обумовлює повернення до «звичних» доз. «Переміжне» пияцтво - характерна ознака переходу від другої до третьої стадії алкоголізму.
Запоям передує прогресивне наростання потягу до алкогольних напоїв, яке супроводжується змінами соматичного та психоемоційного стану людини: особа стає напруженою, дратівливою, тривожною, агресивною та відчуває дискомфорт у тілі, який вона не здатна пояснити. Перші дні запою характеризуються вживанням найбільших доз алкогольних напоїв. Надалі кількість вживаного алкоголю зменшується через погіршення фізичного та психічного стану людини. Під кінець запою особа відчуває відразу до алкогольних напоїв, психоемоційне та соматичне виснаження. Тривалість такого епізоду зазвичай складає 1-1,5 тижні з подальшим утриманням від алкоголю протягом 2 тижнів - 3 місяців. Істинні запої виникають на третій стадії алкоголізму.
Людина вживає алкоголь дрібно протягом всього дня із проміжками від 30 хвилин до 3 годин, що зумовлює стан перманентного алкогольного сп’яніння. Абстинентний синдром, який розвивається у разі припинення вживання спиртних напоїв, характеризується вкрай важким перебігом. Таке пияцтво виникає на третій стадії алкоголізму.
Чи можна вважати щоденне вживання пляшки пива алкоголізмом? Чи свідчить наявність відчуття провини після крутої вечірки із друзями про схильність до алкогольної залежності? В мережі інтернет є доволі багато тестів для визначення ризику розвитку алкоголізму та наявності захворювання у людини. Найбільш популярними є опитувальники та скринінг-тести MAST, CAGE, AUDIT та Балтиморський тест. До прикладу, система AUDIT містить наступні питання:
На кожне питання є чотири варіанти відповіді, кожен з яких оцінюється від 1 до 4 балів. Чим більша сумарна кількість балів, тим вища ймовірність алкогольної залежності.
Також нерідко використовується тест CAGE, який складається всього з чотирьох питань:
Спеціалісти стверджують, що позитивні відповіді принаймні на 2 вищезазначених питання свідчать про високий ризик алкогольної залежності: такі особи страждають алкоголізмом у 7 разів частіше.
Звернутись по допомогу при алкоголізмі ви можете в наркологічний центр «ВітаКод»: ми використовуємо інноваційні методи діагностики та здійснюємо лікування залежності згідно з міжнародними стандартами. Дізнатись детальніше про наші послуги та методи терапії ви можете за номером на сайті.